تعمیرات

5 مشکل رایج مایکروفر

تعمیرکار لوازم خانگی که با دستگاه خاصی مشغول عیب یابی مایکروفر خراب است

با توجه به آن که زندگی بیشتر ما دارای مشغله های بسیاری است، شاید زمان زیادی برای پخت و پز نداشته باشیم. بنابراین در این جا است که نقش مایکروفر برای ما پر رنگ تر می شود. مایکروفر یکی از لوازم خانگی مهم است که در بسیاری از خانه ها وجود دارد. در واقع امروزه هیچ آشپزخانه ی مدرنی بدون این دستگاه برای پخت و گرم کردن غذا کامل نیست. ممکن است وجود اجاق گاز های فردار مقداری کار را راحت کرده باشد اما باز هم مایکروفر جایگاه متفاوتی دارد. سرعت و کیفیت بالای این دستگاه در گرم کردن مواد غذایی باعث شده تا انتخاب اول کسانی باشد که زمان زیادی برای آماده‌سازی غذا ندارند. از گرم کردن نان صبحانه گرفته تا پختن پیتزا برای شام یا آماده کردن یک کیک خوشمزه برای میان وعده، همه و همه با استفاده از ماکروویو امکان پذیر است. با درست استفاده کردن از این دستگاه می توان عمر مفید آن را افزایش داد اما باز هم ممکن است یک سری مشکلات برای آن بوجود آید. در این مقاله به 5 مشکل اساسی و رایج در مایکروفر ها اشاره شده است که احتمال دارد شما هم با آن ها مواجه شده باشید. پس این مقاله را از دست ندهید.

برچسب خرابی که بر روی در مایکروفر زده شده است

دلایل متفاوتی وجود دارد که باعث خرابی مایکروفر می شود

گرم نشدن غذا توسط مایکروفر

مایکروفر دستگاهی است که پیشرفت تکنولوژی و کشف امواج باعث حضور آن در میان لوازم برقی آشپزخانه شده است. این دستگاه با استفاده از اشعه مایکروویو می‌ تواند در مدت مشخصی و با سرعت بالایی غذای شما را داغ کند. مایکروویو ها برای گرم کردن به اجزای گرمایشی مانند دیود و مگنترون نیاز دارند تا گرما را به غذا منتقل کنند. دلایل مختلفی مانند تمام شدن عمر لامپ مگنترون، استفاده نادرست و طولانی مدت از مایکروویو و آسیب دیدن دستگاه می‌تواند در گرم نشدن غذا توسط مایکروفر موثر باشند و انتشار و تولید اشعه را با مشکل روبرو کنند. پس بهتر است در این مواقع به سرعت آن را خاموش کنید و برای تعمیر مایکروفر اقدام نمایید. بررسی وضعیت لامپ مگنترون و تعویض آن نیاز به اطلاعات تخصصی دارد و بهتر است با نمایندگی مجاز مایکروفر تماس بگیرید تا با ارسال کارشناسان خود مشکل را برطرف نمایند.

خانمی که یک کاسه سبزیجات در دست دارد و از گرم نشدن آن در مایکروفر ناراحت است

خرابی یا سوختن لامپ مگنترون باعث گرم نشدن غذا در مایکروفر می شود.

متوقف شدن مایکروفر در حین کار

وقتی مایکروویو شما در حین کار و ناگهانی خاموش می شود، به احتمال زیاد مشکل از برق آن است. پس اول از همه، به بررسی برق آن بپردازید. اما جدا از این مساله،  خاموشی مایکروفر به صورت ناگهانی دلایل بسیاری دارد؛ اشکال در میکروسوییچ درب، خرابی ترانس های ولتاژ، اشکال در برد اصلی، اشکال در هواکش، مشکلات رطوبتی در مایکروویو از جمله مواردی است که سبب متوقف شدن مایکروفر در حین کار می شود. از طرف دیگر باید بدانید که این دستگاه ها به فضای مناسبی برای تهویه نیاز دارند. قرار دادن آن ها در یک فضای تنگ ممکن است باعث گرم شدن بیش از حد شده و در وسط پخت و پز خاموش شود تا دوباره سرد شود.

مایکروفری که که در آشپزخانه قرار دارد و به طور ناگهانی خاموش شده

وقتی مایکروویو شما در حین کار و ناگهانی خاموش می شود، به احتمال زیاد مشکل از برق آن است.

عدم چرخش سینی مایکروفر

یکی دیگر از مشکلاتی که برای مایکروویو پیش می آید، آن است که سینی قرار گرفته درون دستگاه نمی چرخد. موتور آسیب دیده در زیر این صفحه به احتمال زیاد مقصر این اتفاق است. موتور سینی ماکروفر در زیر سینی تعبیه شده است و موجب چرخش سینی می‌ شود. اگر موتور سینی سوخته یا آسیب ‌دیده باشد، مانع از چرخش این بخش خواهد شد. در این حالت برای تعمیر، موتور آن باید تعویض شود. مورد بعدی که باید بررسی کنید برد الکترونیکی دستگاه است؛ برد یک قطعه الکترونیکی در مایکروفر است که به عنوان مغز دستگاه عمل می‌ کند. این قطعه از طریق الکتریسیته به قطعات مختلف مایکروفر دستور شروع و پایان کار را می‌ دهد. بنابراین خرابی برد دستگاه باعث می‌شود تا فرمان اشتباهی به صفحه مایکروفر ارسال شود و سینی نچرخد. خرابی برد نیز به اطلاعات تخصصی نیاز دارد و باید با نمایندگی مایکروفر خود تماس بگیرید.

سینی مایکروفر و فلشی که جهت چرخش آن را نشان می دهد

موتور آسیب دیده در زیر این صفحه به احتمال زیاد مقصر نچرخیدن سینی مایکروفر است.

جرقه زدن مایکروفر

اینکه چرا مایکروفر جرقه می زند نشان دهنده بروز یک عملکرد اشتباه می باشد که نیاز به بررسی دقیق برای جلوگیری از آسیب های جدی است. ممکن است هنگام گرم کردن مایعات بخشی از آن در دستگاه پخش شده باشد یا پس از گرم کردن غذاهای متعدد، توجهی به تمیزی درون محفظه مایکروویو نداشته باشید و چربی های ناشی از بخار و یا پاشش مواد غذایی درون ماکروفر جمع شده باشد و علت جرقه زدن مایکروفر می باشند. دلیل دیگری که می تواند عامل جرقه زدن باشد، گذاشتن قطعه ای فلزی داخل ماکروفر است. چنانچه مایکروویو درگیر این مشکل شد می بایست دستگاه را خاموش و قطعه فلزی را خارج کنید زیرا احتمال وقوع جرقه زدن و حتی خطر آتش گرفتن نیز وجود دارد چون امواج به صورت انرژی بالا در بخشی از مایکروویو متمرکز می گردد و عاملی مانند خرابی موتور فن و دیود را با خود به همراه دارد.

جرقه زدن مایکروفر

اینکه چرا مایکروفر جرقه می زند نشان دهنده بروز یک عملکرد اشتباه می باشد.

خاموش شدن لامپ داخل مایکروفر

همه ما دوست داریم هر چند وقت یکبار غذا خود را درون مایکروفر می بپزیم، یک نگاهی به آن بیندازیم. اما وقتی چراغ های مایکروویو کار نمی کنند این امکان را به ما نمی دهند. این امر می تواند به دلیل لامپ ذوب شده، سوکت معیوب یا سیم کشی نامناسب باشد. اگر تمامی موارد را بررسی کردید و مشکلی نداشتند، در مرحله بعدی باید برد الکترونیکی را بررسی کنید تا ببینید آیا برق را به لامپ می فرستد یا خیر. البته بهتر است در این مواقع با یک تکنسین لوازم خانگی مشورت کنید.

مایکروفر جا سازی شده در کابینت در حالیکه لامپ آن سوخته و درون مایکروفر معلوم نیست

خرابی برد الکترونیکی یکی از دلایل خاموش شدن لامپ مایکروفر است

این یک لیست جامع از مشکلاتی نیست که می تواند در روند کار مایکروفر اختلال ایجاد کند؛ بلکه برخی از رایج ترینمشکلات است که مشتریان ما اغلب با آن ها رو به رو هستند. اگر هر یک از مشکلات فوق را در مورد مایکروویو یا مشکل دیگری دارید که فکر می کنید برای رفع آن به کمک نیاز دارید، با ما تماس بگیرید تا متخصصین ما در اسرع وقت برای تعمیرات لوازم خانگی به منزل شما آیند و تعمیرات را در محل انجام دهند.